شماره تماس: 09379914181
ساعت کار: 9-20
بک لینک چیست
انواع بک لینک در سئو

انواع بک لینک در سئو

بک لینک چیست؟

در حین کار با سئو ، دیر یا زود با عبارت “backlink” روبرو می شوید. بک لینک در نمونه های SEO چیست؟ با بکارگیری صحیح ، بک لینک ها بلوک های effective  موثری هستند که رتبه و نمای محتوا را در موتورهای جستجو تعیین می کنند. به زبان ساده ، بک لینک ها در سئو سیگنالی برای موتورهای جستجو است که وب سایت شما را در جستجو ها بیابند. در این مقاله شما با انواع اصلی بک لینک در سئو آشنا خواهید شد.

چرا برای SEO به بک لینک نیاز دارید

موتورهای جستجوی برتر مانند گوگل ، بینگ و یاهو تمایل دارند اعتبار بیشتری به سایت هایی با بهترین پیوند سئو بدهند. پیوندها به ماشین های جستجو اجازه می دهند وب سایت شما را تشخیص داده و به درستی رتبه بندی کنند. در زیر ، می توانید داده های آماری در مورد رابطه بین رتبه بندی وب سایت خود در Google و بک لینک های آن را مشاهده کنید.

اساساً ، بک لینک ها یا dofollow هستند یا nofollow:

  • Dofollow پیوندهای بر روی PageRank و SERPs شما تأثیر مثبت می گذارد. همه پیوندها به طور پیش فرض وضعیت dofollow را دارند.
  • Nofollow پیوندهای بر رتبه وب سایت شما تأثیر نمی گذارد اما همچنان ترافیک را ارسال می کند و می تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد. آنها با یک تگ HTML nofollow ایجاد می شوند.
انواع لینک از نظر ماهیت
انواع لینک از نظر ماهیت

 

برای بهبود الگوریتم رتبه بندی ، گوگل در حال اعمال تغییراتی در کل مفهوم پیوند است که از 1 مارس 2020 اعمال شد. قبلاً به موتورهای جستجو به طور واضح دستور داده شده بود که پیوندهایی با وضعیت nofollow را نادیده بگیرند ، اما اکنون این بیشتر یک “راهنمایی” خواهد بود ، ”و پیوندهای nofollow ممکن است بر قدرت دامنه شما تأثیر بگذارد.

گوگل همچنین دو نوع پیوند جدید را متمایز کرد: پیوندهای پشتیبانی شده پیوندهای پولی و پیوندهای UGC برای آنهایی که با محتوای تولید شده توسط کاربر ساخته شده اند.

هر چقدر که بک لینک dofollow داشته باشید ، گوگل با همه آنها به یک اندازه برخورد نمی کند.

اول ، پیوندهای پشتیبان باید از منابع معتبر مانند سرمقاله ، وبلاگ نویسی مهمان ، فهرست راهنمای و سایر منابع تهیه شود ، در حالی که پیوندها از نظرات ، فهرستهای عمومی و سایر منابع کمتر معتبر می تواند به شهرت شما آسیب برساند. سپس ، پیوندها باید برای ایجاد ارتباط با گوگل کلیک ایجاد کنند ، بنابراین سعی کنید پیوندهای خود را به گونه ای ارائه دهید که خوانندگان برای کلیک روی آنها انگیزه داشته باشند.

انواع بک لینک هایی که باید از آنها اجتناب کنید

اگرچه اهمیت ایجاد پیوند به سختی قابل انکار است ، اما هنوز برخی جنبه ها وجود دارد که برای تشخیص بک لینک های بد و خوب باید بدانید. برخی از تجربیات پیوند منفی وجود دارد که می تواند منابع وب را حذف و جریمه کند. این تجربیات معمولاً شامل پیوندهایی است که در مدت زمان کوتاهی اضافه می شوند ، بنابراین منشاء آنها به سختی می تواند در کارایی محتوا کمک کند.

بک لینک های پولی

یکی از کم منطقی ترین ایده هایی که می توانید به آن فکر کنید خرید لینک است . چرا؟

اول ، خرید بک لینک نقض مستقیم دستورالعمل های گوگل است . موتورهای جستجو دائماً الگوریتم های خود را به روز می کنند و به ممنوعیت همه وب سایت هایی که سعی می کنند سیستم را بازی کنند نزدیک و نزدیکتر می شوند.

اگر وب سایت شما ناگهان تعداد زیادی بک لینک داشته باشد ، همیشه مشکوک است و قطعاً توجه گوگل را به خود جلب می کند.

ثانیاً ، بک لینک های پولی گاهی از وب سایت های با کیفیت پایین تهیه می شوند و می توانند به پروفایل پیوند شما آسیب برسانند. تنها پیوندهای پشتیبان از منابع معتبر ، اعتبار دامنه و رتبه سایت شما را افزایش می دهد. بنابراین ، این استراتژی می تواند به هدر رفتن کامل پول تبدیل شود ، زیرا بک لینک ها مفید نخواهند بود.

پیوندها از منابع اسپم

حتی اگر موفق به دریافت بک لینک رایگان شده اید ، برخی از آنها همچنان می توانند خطرناک اگر از منابع بی کیفیت تهیه شده باشند ، باشند. اول ، اکثر چنین پیوندهایی بداخلاق هستند ، اما هنوز هم می توانند وب سایت شما را جریمه کنند. به عنوان مثال ، منابع ناخواسته تبلیغات سایت های زرد و غیره هیچ فایده ای برای شما ندارند. برای شناسایی سطح Domain Authority یک وب سایت و دریافت بک لینک مناسب ، خدمات زیر را امتحان کنید:

علاوه بر این ، پیوندها باید هم در زمینه مربوط به مقاله و هم در وب سایت قرار گیرند. بنابراین ، محیط مناسب و مخاطب مناسب برای ایجاد پیوند موفق بسیار مهم است.

یکی دیگر از تکنیک های اسپم این است که پیوندسازی را با کلیک دستی بر روی لینک های پشتیبان یا استفاده از خدمات اختصاصی بهبود دهید. این رویکرد هر چقدر هم که ساده به نظر برسد ، اگر موتورهای جستجوگر این حقیقت را کشف کنند ، باز هم می تواند شما را دچار مشکل کند.

انواع بک لینک هایی که باید به دنبال آنها باشید

در مقایسه با پیوند بی کیفیت ، بهترین بک لینک ها برای SEO کارآیی بی نظیر SEO در بلند مدت را ارائه می دهند. بک لینک های قدرتمند باید گام به گام در طول یک دوره زمانی اضافه شوند تا نتایج معنی داری به دست آورند. آنها همیشه به موضوع و بک لینک کلمات کلیدی در وب سایت ها مرتبط هستند و رتبه های بالاتری از میانگین پیوندهای ورودی ایجاد می کنند. بهترین پیوندها همیشه ترافیک ارگانیک ایجاد می کنند ، بنابراین مهم نیست که منبعی که پیوند را روی آن قرار می دهید چقدر قابل اعتماد است ، این دومی باید به شیوه ای مناسب ارائه شود تا مردم را برای باز کردن آن تشویق کند.

ذکر سرمقاله

ذکر سرمقاله مناسب ترین مثال بک لینک است. اساساً ، این محتوا نظر ویراستار در مورد یک موضوع خاص است و اگر به وب سایت شما استناد شود ، نشان دهنده اقتدار شما در طاقچه است. به همین دلیل ذکر سرمقاله بسیار قدرتمند است. در اینجا چگونه می توانید یکی را بدست آورید:

  • افزودن گفتار مستقیم شخص به محتوای وب شما با تعیین منبع اولیه داده
  • آدرس محتوای وب خود را به عنوان یک منبع معتبر اطلاعات در نظر بگیرید
  • علامت گذاری محتوای وب خود به عنوان منبع اولیه جزئیات آماری
  • انجام مصاحبه با شخصی که به نوعی با محتوای وب شما مرتبط است

توصیه می شود هنگام معرفی نام های سرمقاله ، ارتباط وب سایت خود را با موضوع توضیح دهید. به این ترتیب ، منبع وب شما برای کاربران فعلی و بالقوه جالب تر خواهد بود.

وبلاگ نویسی مهمان

وبلاگ نویسی مهمان تاکتیک دیگری برای دریافت بک لینک بیشتر است. این نحوه کار است: شما مقاله ای برای وبلاگ نویس یا منبع دیگر به صورت رایگان می نویسید و در عوض یک بک لینک با کیفیت بالا به وبلاگ خود دریافت می کنید.

وبلاگ نویسی مهمان یک راه عالی برای توسعه اعتماد متقابل ، ایجاد روابط با سایر افراد تأثیرگذار در داخل طاقچه ، قرار گرفتن در معرض دید بیشتر و افزایش شناخت برند است. ترفند انتخاب بسترهای معتبر و نوشتن مقاله ای مناسب است که برای منبع دیگری مفید باشد. این کار به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد ، اما راهی عادلانه برای بدست آوردن بک لینک است.

دایرکتوری های تجاری

این نوع پیوند از سوابق تجاری ، منابع رسانه های اجتماعی و فهرستهای مبتنی بر بازار به دست می آید و به عنوان شاخص ساختار پیشرفته به ماشینهای جستجو عمل می کند.

برای جمع آوری برخی از بک لینک های نمایه تجاری ، باید پروفایل ها را در دایرکتوری های معتبر تنظیم کنید. از طرف دیگر ، ، می توانید از خدمات مانند Synup ، Yellow Pages یا Yext بسته به گرایش های تجاری خود برای توسعه و مدیریت نمایه ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که همه دایرکتوری ها معتبر نیستند و قبل از اینکه در فهرست منابع قرار بگیرید ، باید تحقیقات درستی در مورد منابع انجام دهید.

نظرات

به طور کلی ، مردم نظرات خود را برای برجسته کردن نادرستی های موجود ، افشای جزئیات بیشتر در مورد موضوع و همچنین بحث در مورد اظهارات بحث برانگیز ارسال می کنند. اگر نظری مرتبط و آموزنده باشد ، توجه زیادی را به خود جلب می کند و بازدیدکنندگان را در وب سایت شما به ارمغان می آورد. به یاد داشته باشید که بک لینک نظرات وبلاگ به اندازه منابعی که در آن نظر می دهید معتبر است.

این یک استراتژی محبوب در ایجاد پیوند است به طوری که گوگل در سال 2005 یک ویژگی nofollow برای همه پیوندها از نظرات ایجاد کرده است. بنابراین ، پیوندهای نظر وبلاگ نمی توانند به طور قابل توجهی بر رتبه PageRank شما تأثیر بگذارند ، اما می توانند میزان ترافیک و نرخ تبدیل شما را افزایش دهند.

وبینارها و ابزارهای رایگان

وبینارها نه تنها راهی عالی برای به اشتراک گذاری مطالب ارزشمند هستند ، بلکه به ایجاد بهترین بک لینک رایگان نیز کمک می کنند. مردم تمایل دارند که به چنین منابعی متصل شوند و با بارگذاری یک وبینار ، می توانید رتبه صفحه ، ترافیک و نرخ تبدیل خود را به صورت ارگانیک افزایش دهید.

اگر امکان ضبط وبینار خود را ندارید ، ترجمه محتوا را از یک زبان دیگر در نظر بگیرید. مردم همچنین از تلاش شما قدردانی می کنند و به وب سایت شما پیوند می دهند.

حمایت

اگر تا به حال از رویدادی حمایت کرده اید یا کمک مالی کرده اید ، می تواند به شما لینک بک نیز بدهد. بسیاری از بسترهای پذیرش کمک هزینه ذکر نام حامی را عادلانه می دانند. چنین پیوندهایی از ارزش SEO بالایی برخوردار هستند به طوری که بیشتر در معرض بازار هدف شما قرار می گیرند.

می توانید با وارد کردن عبارت “حامی تحت حمایت” ، “کمکهای مالی پذیرفته شده” و غیره به دنبال بستری برای اهدا در Google باشید. یا ، لیست های ویژه را در سیستم عامل های معتبر بررسی کنید.

پیوندهای وبلاگ شما واقعاً به آنها نیاز دارد

برای رسیدن به نتایج موتورهای جستجو ، به بک لینک قوی نیاز دارید. ممکن است بپرسید: “من به چند بک لینک نیاز دارم؟” تعداد بک لینک ها تنها جنبه دوم مورد نگرانی است ، زیرا کیفیت آنها باید اولویت اول شما باشد.

پیوندهایی که از دامنه های معتبر تهیه می شوند ، قدرت دامنه شما را افزایش می دهند ، در حالی که پیوندهایی که از پلتفرم های اسپم و بک لینک های وبلاگ پولی تهیه می شوند ممکن است شما را در Google جریمه کنند. می توانید با تجزیه و تحلیل مشخصات بک لینک رقبای خود و بدست آوردن انواع بک لینک مناسب تا آنجا که ممکن است شروع کنید.

دریافت بک‌لینک از می وب

یکی از شیوه‌های دریافت بک‌لینک موثر، لینک گرفتن از کلمات درون مقاله از وب‌سایت‌های با اعتبار است. این شیوه که مدتی است در رسانه‌ی ادمین سایت فعال شده، به شما این امکان را می‌دهد از مقالات پر بازدید و با کلمات کلیدی هدفمند بک‌لینک فالو و دائمی دریافت نمایید.

برای بررسی تعرفه‌ها و هماهنگی به پشتیبان آنلاین مراجعه کنید مراجعه کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *