شماره تماس: 09379914181
ساعت کار: 9-20
یک تگ ربات جدید به نام indexifembedded وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهد تا به گوگل جهت فهرست‌بندی محتوا در نتایج جستجو را بیشتر کنند.
یک تگ ربات جدید به نام indexifembedded وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهد تا به گوگل جهت فهرست‌بندی محتوا در نتایج جستجو را بیشتر کنند.

گوگل با برچسب ربات های جدید به سایت ها کنترل بیشتری برای نمایه سازی می دهد

ربات جدید تگ گوگل

یک تگ ربات جدید به نام indexifembedded وب‌سایت‌ها این امکان را می‌دهد تا به گوگل جهت فهرست‌بندی محتوا در نتایج جستجو را بیشتر کنند.

با این تگ می‌توانید به Google بگویید فقط در صورتی محتوای صفحه را فهرست‌بندی کند جاسازی شده مشابه تگ‌های HTML باشد.

تگ indexifembedded تگ noindex را لغو می کند.

این بدان معناست که می‌توانید از noindex استفاده کنید تا یک URL کامل را از نتایج جستجو دور نگه دارید، و از برچسب indexifembedded استفاده کنید تا زمانی که محتوای خاصی در صفحه وب دیگری جاسازی می‌شود، آن را فهرست‌بندی کنید.

گوگل می گوید این برچسب را برای رفع مشکلی که ناشران رسانه را تحت تاثیر قرار می دهد ایجاد کرده است:

“… در حالی که آنها ممکن است بخواهند محتوایشان در صفحات شخص ثالث ایندکس شود، لزوما نمی خواهند صفحات رسانه ای خود به تنهایی ایندکس شوند.”

زمان استفاده از برچسب Indexifembedded

این برچسب ربات جدید چیزی نیست که برای بسیاری از ناشران اعمال شود، زیرا برای محتوایی در نظر گرفته شده است که دارای URL جداگانه برای اهداف جاسازی است.

به عنوان مثال، ناشر یک پادکست ممکن است صفحات وب اختصاص داده شده به هر قسمت پادکست داشته باشد که هر کدام URL های خاص خود را دارند.

سپس URL هایی وجود دارند که مستقیماً به رسانه ها اشاره می کنند که سایر سایت ها می توانند از آنها برای جاسازی پادکست در یکی از صفحات خود استفاده کنند.

چنین URL ممکن است هنگام درج یک قسمت پادکست به عنوان منبع مرجع استفاده شود، مانند آنچه اخیراً در مقاله ای درباره خزیدن ربات Google .

ممکن است سازنده پادکست نخواهد URL های رسانه در نتایج جستجو نمایه شود. پیش از این، تنها راه دور نگه داشتن آنها از جستجوی گوگل استفاده از تگ noindex بود.

با این حال، تگ noindex از جاسازی محتوا در صفحات دیگر در طول نمایه سازی جلوگیری می کند. بنابراین اگر ناشر می خواست اجازه جاسازی را بدهد، مجبور می شد URL رسانه را نیز نمایه کند.

اکنون، با تگ indexifembedded، ناشران کنترل بیشتری بر آنچه نمایه می شود دارند.

تگ indexifembedded را می توان با تگ noindex استفاده کرد و زمانی که URL با noindex از طریق یک iframe یا تگ HTML مشابه در صفحه دیگری جاسازی شود، آن را لغو می کند.

گوگل مثال زیر را ارائه می دهد:

به عنوان مثال، اگر podcast.host.example/playpage?podcast=12345 دارای هر دو تگ noindex و indexifembedded باشد، به این معنی است که Google می تواند محتوای میزبانی شده در آن صفحه را در حین نمایه سازی در recipe.site.example/my-recipes.html جاسازی کند. ”

نحوه استفاده از برچسب Indexifembedded

دو راه برای استفاده از این برچسب روبات .

برای اینکه محتوای شما فقط زمانی که در صفحات دیگر تعبیه شده است ایندکس شود، تگ indexifembedded را در ترکیب با تگ noindex اضافه کنید.

نمونه ای از شکل کد را در تصویر زیر ببینید:

ربات جدید تگ گوگل تست
ربات جدید تگ گوگل تست

همچنین می‌توانید تگ را در هدر HTTP مشخص کنید.

در حال حاضر، تنها گوگل از برچسب indexifembedded پشتیبانی می کند.

تیم سئو می وب همیشه بروز است و با قوانین سئو سال 2022 سئو سایت شما را انجام میدهد

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *