شماره تماس: 09379914181
ساعت کار: 9-20
خدمات سئو سایت بصورت تخصصی
خدمات سئو سایت - افزایش بازدید سایت

سئو چیست؟

این سوال ممکن است برای بسیاری از افرادی که برای اولین بار با این کلمه مواجه شده‌اند پیش آمده باشد. سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو است. سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو عبارتست از: «مجموعه اقدامات و فرایندهایی که در آن جایگاه سایت یا یک صفحه از وبسایت برای یک یا چند کلیدواژه بهبود پیدا می‌کند که این افزایش رتبه منجر به افزایش ترافیک ورودی از موتورهای جستجوی می‌شود.»

جایگاه بهتر صفحات وبسایت کسب و کار شما در نتایج جستجو‌ی گوگل منجر به افزایش بازدید وبسایت شما و افزایش آگاهی از برند خواهد شد که جلب توجه مشتریان بالقوه و افزایش فروش را به دنبال خواهد داشت.در نقطه مقابل اگر وب سایت شما برای جستجوی عبارات مرتبط در صفحه یک نتایج جستجوی گوگل نشان داده نشود، تعداد زیادی از مشتریانتان را از دست خواهید داد.

تاریخچه سئو به دهه ۹۰ میلادی و ظهور موتورهای جستجو برمی‌گردد. امروزه سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو به عنوان یک استراتژی بازاریابی موثر و صنعت رو به گسترش شناخته می‌شود. در صورتی که بدنبال درک کلی از مفهوم سئو و کسب اطلاعات بیشتر از جنبه‌های مختلف سئو هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. این مقاله یک راهنمای بسیار جامع است و با مطالعه کامل این راهنما بیش از ۸۰ درصد از مهمترین نکات برای بهینه سازی وبسایت خود را فراخواهید گرفت.

سئو سایت یک پروژه طولانی است، که اگر به درستی انجام شود نتیجه بسیار عالی در وب سایت خود می بینید. تکنیک های سئو همیشه در حال بروز رسانی است .

این مقاله را دنبال کنید چون همیشه بروز رسانی می شود.

سئو چیست؟

سئو چگونه کار می‌کند؟

به زبان ساده، با رعایت اصول سئو و سرمایه‌گذاری روی سئوی وبسایت، شما تلاش می‌کنید تا به موتورهای جستجو بفهمانید که محتوای شما بهترین نتیجه برای موضوع مورد نظر کاربر است. دلیل این امر این است که تمام موتورهای جستجو هدف یکسانی دارند: نمایش بهترین و مرتبط‌ترین نتایج به کاربران خود.

اگر می‌خواهید ترافیک ارگانیک بیشتری روی صفحات وبسایت خود ایجاد کنید، باید از الگوریتم‌های رتبه‌بندی در موتور جستجوی گوگل آگاه باشید. اگر بازدیدهای ویدیویی بیشتری برای کانال ویدیویی خود در یوتیوب می خواهید، باید تمرکز خود را روی سئو ویدیو و درک الگوریتم‌های رتبه بندی در یوتیوب بگذارید. از آنجا که هر موتور جستجو الگوریتم رتبه بندی متفاوتی دارد، پوشش دادن همه آنها در این مقاله غیرممکن است. بنابراین همانگونه که پیش از این نیز گفته شد ما تنها فاکتورهای رتبه بندی در گوگل را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد.

تفاوت سئو و گوگل ادوردز

تفاوت سئو و گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب‌و کار شما بهتر است؟

سئو سایت فرآیندی است که از طریق آن می‌‌توانید سایت خود را برای معرفی به موتورهای جستجو بهینه کنید. تبلیغات در گوگل ادوردز یک کمپین دیجیتال مارکتینگ یا یک کمپین تبلیغاتی به‌ازای پرداخت پول است که از طریق آن سایت شما در نتایج ابتدایی گوگل نمایش میابد، و ماندگاری آن تازمانی است که تبلیغ شما توسط گوگل نمایش داده شود و اما در سئو اگر وبسایت شما درست سئو شود و کلمات موردنظر درست بهینه شود ماندگار خواهد بود.

چند مدل سئو داریم ؟

چند مدل سئو داریم ؟

به صورت کلی سه نوع عملیات سئو داریم:

سئو کلاه سفید: سئو کلاه سفید یعنی کل عملیات سئو رو کاملا قانونی و در چهارچوب قوانین گوگل انجام بدین و دست از پا خطا نکنید.

سئو کلاه خاکستری: سئو کلاه خاکستری یعنی یه جاهای قوانین گوگل رو دور بزنی یکم از تو خاکی بری یکم زیرآبی بری و یه جاهایی هم کاملا طبق قوانین سئو گوگل عمل کنید.

سئو کلاه سیاه: سئو کلاه سیاه خیلی خطرناک هست و یعنی کلا عملیات سئو رو جوری بری که کامل قوانین گوگل رو دور بزنی و اگر گوگل بفهمه که تو قوانینشو برای سئو دور زدی درجا دکمه اتو میزنه و سایت شما از نتایج گوگل حذف میشه و به نوعی سایت شما پنالتی میشود ( البته الان دیگه سایت پنالتی نمیشه و فقط اون صفحه ای که برایش قوانین گوگل رو دور زدین پنالتی میشود راستی برای اینکه بدانید پنالتی گوگل چیست؟ عجله نکنید میگم بهتون)

حالا اگر میخواهید کلاس کاریتون بره بالا لفظ های تخصصی سه مدل بالا رو بهتون میگم تو جمعی بگید همه بهتون نگاه کنن 

  • سئو کلاه سفید = White Hat Seo
  • سئو کلاه خاکستری = Gray Hat Seo
  • سئو کلاه سیاه = Black Hat Seo

 

 

اهمیت و مزایای سرمایه گذاری روی سئوی سایت

اهمیت و مزایای سرمایه گذاری روی سئوی سایت

سئو سایت یکی از بخش‌های مهم در دنیای دیجیتال مارکتینگ است. همه روزه مردم برای یافتن پاسخ سوالات، اطلاعات محصولات، خدمات و موارد دیگر، بیش از میلیاردها کلیدواژه را در موتورهای جستجو وارد می‌کنند. امروزه بهتر دیده‌شدن در فضای دیجیتال و کسب رتبه بالاتر در نتایج گوگل، تاثیر بسزایی در جذب مشتریان بالقوه و افزایش گردش مالی کسب‌وکارها دارد زیرا اکثر مردم تمایل به کلیک روی چند نتیجه اول در صفحه نتایج جستجوی گوگل دارند.

تفاوت سئو سایت با گوگلads

تفاوت سئو و گوگل ادوردز؛ کدام یک برای کسب‌و کار شما بهتر است؟

سئو سایت فرآیندی است که از طریق آن می‌‌توانید سایت خود را برای معرفی به موتورهای جستجو بهینه کنید. تبلیغات در گوگل ادوردز یک کمپین دیجیتال مارکتینگ یا یک کمپین تبلیغاتی به‌ازای پرداخت پول است که از طریق آن سایت شما در نتایج ابتدایی گوگل نمایش میابد، و ماندگاری آن تازمانی است که تبلیغ شما توسط گوگل نمایش داده شود و اما در سئو اگر وبسایت شما درست سئو شود و کلمات موردنظر درست بهینه شود ماندگار خواهد بود.

لینک چیست ؟

لینک‌ (Link) که مختصر کلمه‌ی هایپرلینک (Hyperlink) است، یک شی(Object) HTML است که به شما این امکان را می‌دهد هنگام کلیک کردن روی آن ، به یک صفحه‌ جدید بروید. تقریباً در همه صفحات وب لینک‌ها یافت می‌شوند و وسیله‌ای ساده برای حرکت بین صفحات در وب است. لینک‌ها را می‌توان به متن، تصاویر یا سایر عناصر(Elements) HTML پیوست کرد.

بک لینک چیست؟

پیوندها همان لینک هایی هستند که از یک وب سایت به سایت دیگر اشاره می کنند، به این نوع از لینک ها اینباند لینک ها، لینک های خارجی و لینک های ورودی نیز می گویند. برخی از پیوند ها می توانند داخلی باشند که از یک صفحه سایت به صفحه دیگر سایت اشاره می کنند. 

تفاوت سئو و تبلیغات در گوگل چیست؟

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو
عبارتست از مجموعه اقدامات و فرایندهایی که در آن جایگاه کل وبسایت یا یک
صفحه از وبسایت برای یک یا چند کلیدواژه بهبود پیدا می‌کند و این افزایش
رتبه منجر به افزایش ترافیک ورودی از موتورهای جستجوی می‌شود.

تفاوت سئو و تبلیغات در گوگل چیست؟

در تبلیغات گوگل با متوقف شدن پرداخت
مبلغ به گوگل، سایت شما از صفحه نتایج جستجوی گوگل محو می‌شود در صورتیکه
در سئو اگر سرمایه گذاری روی سئو را متوقف کنید، نمایش سایت شما در گوگل
متوقف نمی‌شود. بطور کلی ترافیک ورودی به سایت ناشی از سئو پایدارتر است و
تغییرات رتبه به آرامی صورت می پذیرد.

رسیدن به رتبه یک گوگل چقدر زمان می‌برد؟

زمان مشاهده نتایج در سئو بستگی به
وضعیت وبسایت و رقابت در صنعت شما دارد. ممکن است در یک حوزه با رقابت کم
در ۳ ماه بتوان به نتیجه رسید و در یک حوزه با رقابت شدید نیاز به بیش از
یکسال وقت و انرژی و سرمایه گذاری بلند مدت روی سئوی سایت باشد.

چطور می‌تونم سئو یاد بگیرم؟

برای یادگیری سئو باید از منابع معتبر
استفاده کنید، مطالب یاد گرفته شده را به کار ببندید، نتیجه را ببینید و
تجربه کسب کنید. همچنین سئو یک ماراتن هست و دوی سرعت نیست. باید شکیبا و
صبور باشید. برای شروع می‌توانید مطالبی که در این راهنما مطالعه کردید را
به کار ببندید.

آیا یادگیری سئو مشکل است؟

اطلاعات و آموزش‌های زیادی در مورد
موتورهای جستجو و اصول سئو و بهینه سازی در سایت‌های مختلف وجود دارد. اگر
از مهارت کافی در زبان انگلیسی برخوردار هستید شما می‌توانید با مطالعه
جدیترین اخبار و آموزش‌های سئو موجود در سایت‌های انگلیسی زبان در این
زمینه مهارت کسب کنید. دانش سئو همانند یک اقیانوس به عمق یک متر است. شما
باید زمان زیادی را صرف مطالعه همه جنبه‌های سئو صرف کنید که این موضوع
می‌تواند برای بسیاری از افراد شاغل غیرممکن به نظر برسد. اگر آموزش سئو را
گام به گام دنبال کنید و از یک رویکرد آموزش مناسب (برنامه یادگیری) پیروی
کنید، فرایند یادگیری برای شما آسان‌تر خواهد شد.

آموزش سئو چقدر زمان خواهد برد؟

یادگیری اصول سئو احتمالا شش ماه تا
یکسال از شما زمان خواهد گرفت اما بکارگیری نکات یادگرفته شده و مشاهده
نتیجه و کسب تجربه در این زمینه مهم تر از آموزش است. اگر زمان کافی برای
آموزش و انجام سئو سایت خود ندارید بهتر است آن را برون سپاری کنید.

قیمت خدمات سئو چگونه تعیین می‌شود؟

عوامل موثری بر تعیین هزینه خدمات سئو سایت موثر است، از جمله وضعیت سایت، رقابت در حوزه مورد نظر و موارد دیگر .  دریافت قیمت خدمات سئو سال 2022

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *